Judo Klubb Stord deltok med 3 utøvere i barn og 3 utøvere i U18G/U21H RM i Sandnes 25 januar 2020
Barneklassen
Asbjørn
barneklassen deltok Herman Karlsen, William Magnussen og William Langeland Eigestad. Kjempebra innsats av alle tre. Herman var den som hadde mest stevneerfaring. De to andre var med for første gang.
I ungdom deltok Olav Handeland og Ask Nes i sammenslått klasse U18G og U21H -81 kg Det var en stor klasse og jevne kamper men det ble ikke medalje denne gang. Likevell kjempegode kamper der Ask vann 2 kamper. Litt stang ut for Olav denne gang.
Asbjørn deltok i sammenslått klasse i U18G, U21 og senior -73kg. Ble ikke så mange kamper med det blei gull til slutt for Asbjørn. Vi Gratulerer.
Som coach og lagleder: Ole Severin og Linda Nesse
Kurt Nes var med regionen i selve kampavviklingen.
Ellers så var foreldre med for alle utøvere og det er flott.
Noregscup-stemnet i Levanger 26. april var den største planlagte hendinga for klubben i 2024. Me reiste nordover med fem utøvarar og eit stort støtteapparat av trenarar og foreldre. Kom heim att med mange medaljar og gode erfaringar.